| Anonim1234567891 a întrebat:

Am o problema cu somnul si nu pot sa dorm, de obicei ma ia somnu intre 3-5 dimineata si nu stiu ce sa fac. Am 15 ani, sunt in clasa a8-a si uneori nici nu ma scol pentru prima ora, si invat dupa amiaza... am incercat sa fac sport, sa beau lapte cald, sa numaar oi, ceea ce mi se pare oricum inutil si am incercat chiar sa ma epuizez pe timpul zilei ca sa nu mai am energie, dar nimic n-a functionat.

3 răspunsuri:
| Astella a răspuns:

Ai insomnie si stiu cum e, normal poti sa mergi la farmacie si sa iti cumperi prafuri din alea pe care le pui in apa si te ajuta sa dormi, dar inainte de asta mergi de siguranta pe la doctor.Sau poti sa depui mult efort fizic in timpul zilei si poate vei reusi sa dormi.Inainte de culcare sa nu consumi sucuri ce contin cofeina si nici energizante dar in schimb poti sa iei o lingura de miere, am citit pe net ca trateaza insomnia... happy

| Michiro a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar la mine e din cauza,ca eu insusi nu vreau sa ma ridic de la calculator.Iar in caz ca chiar nu poti dormi nici cand te pui in pat,ori esti stresat,ai baut cafea,cola,pepsi,energizant, plictisit, ceva te macina, etc? In caz ca consideri ca e ceva mai grav, poti mergi la doctor sa iti prescrie ceva.

| Anonim1234567891 explică (pentru Michiro):

Nu beau cafea si nimic cu acid, dar stresat sau plictisit sunt mereu. Si pentru ca am uitat sa mentionez, asta mi se intampla din 2013, din vara. :\