| maria11579 a întrebat:

Pentru cei ce invata dupa-amiaza: Cum vi se pare? Cum va impartiti timpul? Am trecut clasa a9-a, iar pana acum am invatat numai dimineata. Cred ca imi va fi greu sa invat dupa-amiaza. Funda! Multumesc!

6 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

Mie nu prea imi place sa fac ore dupa-amiaza pentru ca ai oarecum mai putin timp liber, cu invatatul nu este cine stie faci temele o jumatate de ora si inveti tot atat timp, cel putin asa fac eu:p oricum e mai bine de dimineata pentru ca ai tot restul zilei liber.

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Pai e ok sa inveti si dupa-amiaza! Eu invat dupa-amiaza si am timp sa fac destul de multe lucruri. Temele le poti face ori seara ca sa scapi de ele si dimineata poti face ce vrei.Nu e asa rau sa inveti dupa amiaza! Din punctul meu de vedere e obositor in ambele cazuri deoarece daca inveti dimineata trebuie sa te trezesti destul de dimineata iar daca inveti dupa amiaza e obositor deoarece vii acasa seara si esti putin cam obosit! Sper ca te-am ajutat! La revedere!

| maria11579 explică (pentru MidnightMemoriesMM):

Mie mi se pare mai obositor sa inveti dupa-amiaza pentru ca vii seara obosit, iar dimineata tot devreme trebuie sa te scoli pentru ca nu ai timp sa iti faci temele. Eu cand invatam dimineata, obisnuiam sa ma culc 2-3 ore dupa ce veneam de la scoala pentru ca ma simteam foarte obosita. Uneori, termianm temele si la 11-12 noaptea; dar dupa-amiaza nu mai pot; pentru ca daca nu le termin, nu ma mai pot lungi pentru ca intarzi la scoala. Cand invatam dimineata, nu ma culcam pana nu imi terminam temele. Acum nu stiu cum sa fac. Imi poti da un sfat in acest sens? Mersi!

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Pai e bine sa inveti dupa amiaza! Eu timpul mi-l impart astfel:Eu am orele de la 13:00 pana la 18:00 sau 19:00.Seara cand vin acasa imi fac o parte din teme si dimineata cand ma trezesc imi fac ce-mi mai ramane si invat si mai am si timp sa stau la calculator, sa citesc si alte chestii! Sper ca te-am ajutat! Paaa!

| DraaaagooooS a răspuns:

Sall pai fa ca mine (temele dimineata daca vrei..eu nu vreau) cand vii de la liceu te distrezi seara dormi pana la 9 si faci teme funda daca e bun raspunsul

| Maddiie a răspuns:

E foarte urat. Am invatat dupa-amiaza in clasele 5-8, dar la liceu probabil o sa ai ore de la 2 pana la 8. Eu cand eram in generala invatam si scriam dimineata, ca altfel nu puteam sa rezist.