| TheBoyTheCool24 a întrebat:

am o problema cu sunetul deci uite care-i faza :
ieri seara am reinstallat calculatorul am bagat programe tot si sunetul, sunetul mi-a mers nu aveam nici-o problema cu el, azi cand intra-i pe youtube sa ma uit la mo si foca nu-mi mergea sunetul nu se auzea nimic, vroia-m sa intru la optiunile sunetului si zicea ca nu este activat mai exact asa """"There are no active mixer devices avabile. To installl mixer devices, go to Control panel, click Printers and Other Hardware, and then click Add Hardware
This program will now close"""
Ce pot sa fac? astazi l-am reinstallat de doua ori si mi se aude sunetul cand intr-u pe pc dar cand ma uit la mo si foca ( videoclipuri etc.) nu mi se aude sunetul asta e problema ma puteti ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Intra in Control panel-->Printers ad oter hardware, si dai clik pe add hardware, poate o sa rezolve ceva.
Daca nu, sterge diverul audio care l-ai bagat, du-te la start-->Run, acolo scrii dxdiag si vezi ce placa audio ai, si descarci program din 2010 sau 2011 de pe net, sau chiar de anul asta daca gasesti.
Daca nici atunci nu merge, umbla pe la setarile sunetului, poate il faci pana faci rost de alti windows sa reinstalezi.
Daca merge cu alt windows, e ok, daca nici asa nu merge, inseamna ca este de la placa audio, si mai bine duci pc-ul la un reparator, care se pricepewinking

1 răspuns:
| aLl3xand3r a răspuns:

Ori este de la driver ori tr sa intri in audio configuration si sa setezi de acolo si s-ar putea sa ai selectat voice cancellation