| SlickyOMG a întrebat:

Am o problema.Deeeecii...Fata pe care (inca) o plac m-a rănit foarte tare ( sufletește zic ) Îmi poate spune cineva cum sa o uit?

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Atata timp cat tu te gandesti in orice clipa la ea, bineinteles ca nu o vei uita. Iti framanti sufletul ca de ce te-a ranit, ca tu o iubesti, ca N motive. Incearca sa te detasezi, sa nu te mai gandesti la nimic din ce te leaga de ea.

| SlickyOMG explică (pentru sweetys):

Te înțeleg perfect dar... Problema este că ea este în clasă cu mine.

| sweetys a răspuns (pentru SlickyOMG):

Asta se numeste lovitura sub centura. Regula de aur: nu te cupla cu colegii de clasa. In pauze poti sa iesi din clasa sau sa eviti sa stai in acelasi loc cu ea, iar la ore concentreazate pe cei ai de facut. Incearca sa nu.i mai dai atentie sa iti imaginezi ca nu e acolo. Sau ia toata situatia ca pe o lectie si de acum incolo sa stii ce sa faci.

| SlickyOMG explică (pentru sweetys):

Mulțumesc mult!

| SlickyOMG explică (pentru sweetys):

Oricum șanse nu cred că o sa mai am cu ea vreodată. Dar din punctul tau de vedere. sa trec cu vederea sau sa nu o iert pentru nimic? E o fata drăguță și amuzanta. o plac toți băieții din clasa...

| ș53fan a răspuns (pentru SlickyOMG):

Și eu sunt la fel...ai Whatsapp? 0733857209 este numărul meu

| SlickyOMG explică (pentru ș53fan):

Încearcă să vezi de ce a făcut chestia asta sau nu te mai gândi la ea.

| ș53fan a răspuns (pentru SlickyOMG):

Pai stiu care este cauza.Si faza cu luatul gandului de la ea...nu pot si nu voi putea sa o fac vreodata...Dar mai am cevaNiste semne ca m-ar putea place? Nu neaparat ea, ci in genere o fata timida! Adica ce semne o pot trada?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca sunteti copii de scoala nu ar trebui sa iti faci griji deoarece este o iubire trecatoare.
Evito si incearca sa iti ocupi timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la ea

| Victor453 a răspuns:

Colega de clasa((, e grea situatie, dar stii o sa-ti treaca asta singura de la sine. Sentimentele se racesc repede!