| RaduGeorge14 a întrebat:

am o problema, fac self harm (ma tai ) cand nu o fac inima imi bate foarte tare si tremur, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Astaeunnickname a răspuns:

Bună. Cred că ar trebui întâi să-ţi faci puţin ordine în viaţă, să descoperi motivul care te determină să te tai (sau de ce tremuri şi îţi bate inima foarte tare dacă nu o faci). Dacă nu te descurci singur, poţi oricând să ceri ajutorul cuiva! Nu lua în seamă chestiile astea gen „du-te la psihiatru", că nu ai o problemă la cap. Tu eşti în conflict cu tine. Ai încredere în tine şi poţi să rezolvi problema asta!

| RaduGeorge14 explică (pentru Astaeunnickname):

Asa voi face, mersi :3

| Astaeunnickname a răspuns (pentru RaduGeorge14):

Şi eu mulţumesc pentru fundă. Îmi pare rău că în afară de răspunsul meu şi încă unul, toate sunt absolut cretine. Ţi-am spus că ceva, ceva te determină să faci asta. Poţi apela la un psiholog, eventual. Dar nu eşti psihopat sau alte tâmpenii. Îmi poţi trimite mesaj, dacă vrei. O zi frumoasă!winking

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

De ce moartea nu ai zis direct că te tai? Crezi că dacă zici că faci "self harm" credem că e vreun sport naţional sau ce? Sună mai jmek? Du-te la un psiholog.

| J0B0MAT a răspuns:

Sa mergi la un psihiatru

| aXy99 a răspuns:

Iti recomand un psiholog. Te va ajuta, avand in vedere ca nu te poti control.

| Divy a răspuns:

Ketchup big grin o.O vezi că faci risipă uită-te la glume sunt o groază de activităţi nu scrijelitul că nu te pricepi şi nu e de tine laughing

Adică majoritatea fac asta doar la suprafată 2-3 picături şi întind ca nebunii să pară ca indienii, apoi fie eşti indian fie nu mai eşti?

Te doare de la altceva, tu ştii mai mult ca sigur no hai pa du-te şi fă altceva.

Sincer pshihopaţi suntem toţi uneori dar nu arătăm asta.

Numai binewinking
Crăciun fericit!

| xusernamex a răspuns:

Trebuie sa ceri urgent ajutor! Din moment ce faci asta este clar ca suferi si ai anumite probleme, deci trebuie neaparat sa discuti cu cineva. Nu poti continua asa la nesfarsit. Durerea fizica nu o sa iti ia durerea din suflet. Chiar daca ai impresia ca asta te ajuta, de fapt iti face mai mult rau, desi nu iti dai seama acum.