| GanderMan a întrebat:

Hei,am o problema cu "emotiile",adica cand ma emotionez(de fericire,suparare,etc...) ba incep sa tremur,ma sa vorbesc incet,imi bate inima foarte tare(aici cred ca e si normal...).
Iar la faza cu tremuratul,nu ca tremur usor sa nu fie vizibil,tremur vizibil, adica trebuie sa ma ciupesc si sa ma doara pentru a nu mai tremura(pe perioada pe care ma ciup) dar uneori nici asta nu merge.

Ce sa fac sa scap de aceste probleme?

2 răspunsuri:
| SweetChild1 a răspuns:

Și eu am avut problema asta și încă o am, dar în mai mică măsură. Înainte când aveam emoții tremuram foaarte tare, însă pare că în timp mi-a dispărut cât de cât problema asta. Eu nu mă ciupeam, în schimb apăsam tare cu mâna pe inimă și îmi treacea...nu cred că e bine ce fac, dar la mine doar așa merge. Am luat și niște pastile care nu au avut un efect chiar puternic asupra problemei. Se poate sa tremuri si din cauză că ai lipsă de magneziu sau nu te hrănești corespunzător, ca mine. În orice caz, trebuie să expiri și să inspiri și să încerci să te liniștești. Când expiri pare că tremuri, dar te liniștești încet. Nu știu să îți explic. Știu ce sentimente ai, dar e greu să spun în cuvinte. De obicei la școală ai emoții și tremuri?

| GanderMan explică (pentru SweetChild1):

Nu,nu am mereu asa, doar in situatii mai asa, adica ieri cand m-a luat politia sa-mi dea amenda pentru o amarata de doza am inceput sa tremuri si vorbeam incet...dar pana la urma am scapat cu bine(si cu amenda si cu problam m-a tinut doar 1 minut problema)!