| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema foarte grava,as prefera sa-mi raspunda cineva care a trecu prin asa ceva, in luna martie a acestui an un prieten de al meu a cerut sa ii amanetez mai multe obiecte din aur, fiind mai mic ca mine eu avand 18 ani am reusit sa-l prostesc si din suma luata la amanet el primea 10 15% si eu restul pana cand parinti lui si-au dat seama,nici-o problema,hai sa le scoateam,au scos aproape tot,in afara de un singur colier care erau foarte import pentru mama baiatului,nu s-a putut face nimic,dupa o anumita perioada au inceput sa mi se intample numai lucruri rele,am o infectie in corp,probleme cu politia,m-am taiat pe maini,nu imi merge bine absolut deloc,ma cert cu toata lumea mai ales cu parinti,sunt nervos tot timpul,seri la rand care am numai cosmaruri,Stiu sigur ca ma blestemat si ma ajuns blestemul,ce pot face pentru a scapa de asta? vreau sa-mi raspunda cineva care a trecut prin asa ceva, nu vreau sa aud ca blestemele nu exista sunt doar in capul meu, va prea bine ce mi se intampla, Multumesc Frumos

5 răspunsuri:
| lorena15 a răspuns:

Esti stresat, incearca sa inapoiezi banii baiatului si poate toate se rezolva, bafta

| CostaMate a răspuns:

SI ti se pare ca esti nevinovat happy?

| Bogdan10001 a răspuns (pentru CostaMate):

Sunt vinovat! N-am mentinonat nicaieri ca n-am nici-o vina!

| Bogdan10001 a răspuns (pentru CostaMate):

Sunt vinovat, regret enorm acum ceea ce-am facut.

| packman a răspuns:

Du-te la biserica si spune-i preotului ce sa int si te va ajuta