| MihaiesAlex21 a întrebat:

Am o problema la care as vrea sa ma ajutati daca se poate...Am 15 ani si am o prietena pe care o cunosc de cateva luni si sunt de cateva zile cu ea.Eu sunt mai timid de felul meu si nu stiu cum sa ma comport cu ea cand ne aflam cu prietenii prin preajma noastra.Ce ar trebui sa fac si cum sa ma comport? Eu sunt mai timid si suntem la acelasi liceu, ne intalnim foarte des cu prietenii si ei (prietenii) stau cu prietenele lor iar eu sunt mai timid si as vrea sa ma ajutati putin cu niste sfaturi, idei sa trec peste asta si sa fiu mai deschis.Va multumesc pentru raspunsuri :*.

Răspuns Câştigător
| gyovany95 a răspuns:

Of! Ai început greșit! În prmul rând insiști prea mult pe timiditate! Băiete, iți impui asta!
Nu ai nevoie de nimic special, dacă știi ca ea te place, atunci adoptă un comoprtament normal, degajat, in prezența ei. FEtelor le place asta!
Timiditatea nu e o scuză! Dacă te place, poti sa o inviti in oraș, să ieșiți doar voi, discutați. ș.a.m.d. Retine: Nu te grabi, dacă știi că te place va face ea tot atâta timp cât si tu la rândul tău îi arăți prin gesturi finuțe că vrei.
Să punem problema și altfel! Nu știi dacă te place! Încearcă sa stai cât mai mult cu ea, iar daca te respinge înseamnă ca nu are rost, dacă e de acord cu apropierea ta, înseamna că treci la planul A si ieșiti la întâlnirihappy
Mai e și varianta pesimistă în care ea nu te place, sau poate te place dar nu ți-ar acorda nici o șansă pentru că no'... fetele sunt ciudate și au motive pentru orice. Dacă se pune problema așa, renunță! Nu are sens! Încearca să mergi la sigur, nu insista la porți închise dacă vrei să-ți eviti propria suferință!

| MihaiesAlex21 explică (pentru gyovany95):

Mersi pentru raspuns! Eu cu ea ma inteleg foarte bine si tinem unul la altul ..Eu momentan sunt plecat si cand o sa ma intorc acasa vreau sa fie totul bine si sa reusesc sa scap de timiditatea astapuppy dog eyes! Multumesc inca o data.

1 răspuns: