| FulgerMcQueeN a întrebat:

am o problema la PC. Trimite foarte greu semnalul video la monitor. Cand apas pe butonul de la unitate, porneste, si dupa aceea apas pe butonul de la monitor. Dar imi scrie,, NO VIDEO INPUT" cam 10-15 secunde si dupa aceea apare si si bootarea (se incarca windowsul si porneste ). faza este ca apare prea greu si de multe ori mi se intampla sa nu mai apara deloc si satrebuiasca sa il sting de la butonul de la unitate.Sa il las cateva minute iar apoi sa incerc iar. Va rog sa ma ajutati. Dau si funda si vot... please! (Scuzati categoria! )

1 răspuns:
| Iubibilăă a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau sau intreaba pe cineva care se pricepe.
P.S: Eu cand dadeam drumul la calculator se vedea tot timpul negru, iar dupa cateva restartari mergea dar nu mai puteam sa-l inchid. Il inchideam numai cand scoteam priza.
Acum am rezolvat problema si mi-am luat un calculator mai performant.
Pa, pa.