| Ionut7743 a întrebat:

Apas pe butonul de pornire al calculatorului, porneste, ventilatoarele sa aud si beculetele de pe unitate se aprind. In aproximativ 15-20 de secunde imi scrie pe monitor "NO SIGNAL" si ventilatoarele pleaca la putere maxima. Ce sa ii fac sa porneasa? Va rog ajutati-ma repede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa scoti placutele ram si le stergi pe acele aurii. Sterge-le cu un servetel apoi le pui la loc si pornesi pc-ul. Sau daca nu vezi sa nu fie cablul de la monitor deranjat.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o defectiune la multe piese. Nu te putem ajuta. Mergi la cineva care se pricepe sau la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o problema la procesor. Ai schimbat de curand procesorul? Daca da, posibil ai strambat vreun ac important al procesorului.

| Ionut7743 explică (pentru anonim_4396):

NU am schimbat nimic la el, mam jucad de dimineata, l-am oprit si cand am vrut sa il pornesc dupa, nu a mai pornit

| Ionut7743 explică (pentru anonim_4396):

Cablurile su t toate la locul lor, dar cand il mornesc duca cateva secunde ventilatoarele pleaca la maxim si eu nu le am setate asa

| Ionut7743 explică (pentru anonim_4396):

Am scos ramul, le-am sters si acum mergr, mersi mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut7743):

Cu placere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut7743):

Incearca sa scoti placutele ram si le stergi pe acele aurii. Sterge-le cu un servetel apoi le pui la loc si pornesi pc-ul. Sau daca nu vezi sa nu fie cablul de la monitor deranjat.

| Kampion a răspuns:

Schimba placa de baza sau placa video, du-l mai bine la service

| Ionut7743 explică:

NU am schimbat nimic la el, mam jucad de dimineata, l-am oprit si cand am vrut sa il pornesc dupa, nu a mai pornit