| xAnonymous a întrebat:

am o problema. Locuiesc la bloc.Acum cateva zile am rugat'o pe mama sa imi cumpere o testoasa ca si animal de companie si a zis ca imi va lua una daca pot avea grija de ea.Am 15 ani deci consider ca ma descurc.Ideea e ca tatal meu nu suporta animalele si nu vrea sa ma lase sa imi iau una iar eu mereu am vrut un animal de companie.Credeti ca e vreun mod prin a-l convinge sa imi cumpere o testoasa?laughing

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Da, exista un mod prin care poti sa-l convingi.
Il asiguri ca acea testoasa va sta doar in camera ta si ca el nu va avea contact cu aceasta iar de ingrijirea ei te vei ocupa si ii mai poti adauga un detaliu: ca nu vrei sa stai singur si ai nevoie de cineva care sa-ti tina companie.

2 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Ideea e ca nu ai cum sa il comvingi -Trebuie sa intelegi ca animalutu ala are nevoie de spatiu si nu un amarat de acvariu! Probabil ca tatal tau stie el ce stie ...Mai devreme sau mai tarziu cand te vei plictisi tot el se va pricopsi cu ea pe cap.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Poti face cum am facut eu in iarna...ma tot rugam de ai mei sa imiia un perus(papagal) dr nu au vrut pana cand intr-o zi am mer la pet shop am luat colivia si perusul...cand au ajuns acasa le-am spus ca am l-am primit de la o prietena ca un cadou de craciun si nu au mai avut ce sa faca ba chiar l-au placut iar acum sta doar in camera la mine si am grija de el. Cu testoasele e cam compliat pentru ca unele iarna intra in hibernare si trebuie sa le hrahesti deci e cam dificil cel putin asa stiu eu, e mai bine un perus o pisica un hamster un iepuras sau un catelus micut de ex bichon sau chiwawa, acum e alegerea ta sper ca te-am ajutat