| Coditza19965 a întrebat:

Am o problema mai ciudata. Am 19 ani si locuiesc cu tata si nu prea ma inteleg cu el! De ce? Pai cum dracu sa te intelegi cu o persoana care banii pe care ii face la munca ii baga la aparate? Bun... cand prinde lucrari merg cu el, cere bani pentru 2 persoane dar eu nu vad nimic ca na "Trebuie sa platim chiria" de asta, dar de fapt banii cu care trebuie sa platim chiria ajung la aparate. Iar cand fac si eu rost de 5 10 euro (Locuim in Italia) Si'mi cumpar o pizza un kebab spune ca "Da nu ai mancare acasa? vezi ca o ducem greu si nu avem bani de chirie" Cum **** mea e posibil asa ceva? Cat tupeu sa ai sa spui asta? E si mincinos le are si cu bautura si e fan "Sfarsitul lumii" E paranoic! Daca spun ca vreau sa ma intorc acasa face scandal... Ce sa fac? Si mai sunt multe de zis.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand viciul tatalui tau e unul grav si trebuie sa vada un specialist (psihiatru) ca sa il ajute sa scape de el. Daca nu vrei sa-l ajuti nu iti poate face nimic. Esti major, raspunzi de faptele tale, poti sa pleci oricand, oriunde...

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

19 ani. Ia-ti viata in piept. TU faci scoala sau ceva? Daca stii meserie, cauta lucrari, munceste si fa-ti viata ta.

| ABCD122 a răspuns:

Se pare ca amândoi avem tati paranoici. sad

| Laura78 a răspuns:

Daca vrei sa il ajuti du-l la un psihiatru care sa-l ajute sa scape de acest viciu. Daca nu, lasa-l asa, nu iti poate face nimic.