| alb3rtexe a întrebat:

Salut, TPU! Am o problemă nașpa rău. Deci prietenul meu, o să-i zicem X, o place pe o colegă Y. Și ea îl cam place. Ideea e că și mie îmi place de Y, dar nu știe nimeni. Pentru că îmi e prieten încerc să îl ajut să se combine, dar doare al naibii de tare atunci cand îmi da poze cum îi trimite inimoare sau altele și trebuie să mă prefac că mă bucur pentru el. În idee nu stiu ce să fac.

Dau fundă răspunsului care mă ajută cel mai mult.

P.S.: Eu sunt împreună cu prietena cea mai bună a lui Y. E mare telenovelă la noi în clasă.

Răspuns Câştigător
| Anonimawsj07 a răspuns:

Eu as spune sa faci de îți spune inima. Adică dacă spui ca îți place de Y atunci spune-i iubitei tale ca nu mai vrei sa fii cu ea pentru ca placi pe altcineva. Nu poți sa fii cu cineva dacă nu îl placi.
Dar totuși, dacă ai zis ca și Y îl place pe prietenul tau, mai bine te lași. Sau dacă chiar o vrei, atunci aștepți și înduri pana o sa se despartă ei (in caz de se combina).

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

N-o să meargă dacă Y îl place pe X. Mai bine n-ai risca să îți strici relația pentru nimic, îți zic din propria experiență că nu merită.