| CarlosAttila a întrebat:

Am o problema sau mai multe probleme foarte grave zic eu, inca de cand sunt mic (6 ani) am fost batjocorit de colegi, prieteni si eram considerat un prost si atat, multi se luau de mine imi dădeau palme iar eu nu aveam curajul sa ripostez niciodată, cu fetele nu aveam curaj sa vorbesc deloc eram un nimeni, acum am 20 ani si am exact aceeleasi probleme, ma batjocoresc prietenii daca ii pot numi asa de 16-17 ani în fata fetelor zilnic sunt o carpa, nu as mai vreau sa ies din casa dar tot ies cu speranța ca voi trece peste dar nici o sansa. Imi place de o fata si si ei de mine si nu am curaj sa fac nimic în viata mea, nu am sarutat o fata, ma simt fara rost in lumea asta, zilnic plâng si ma simt îngrozitor pentru ca stiu ca nu pot schimba asta. As vrea sa fiu ca ceilalti, un simplu om normal sa imi pot face macar o prietena, sa nu mai fiu batjocorit și sa am si eu un cuvânt de zis, sa nu fiu asa fara rost in lumea asta, dar se pare ca pe zi ce trece e tot mai rau. Nu stiu ce sa mai fac, cred ca ma voi obișnuii cu asta si aia e, daca in 20 ani nu am putut rezolva asta nu cred sincer ca mai am vreo sansa... probabil nu va pasa tot ce am scris aici dar asta e am încercat si eu.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu inteleg de ce continui sa iesi cu acesti „prieteni„ daca isi bat joc de tine. Imi vine greu sa cred ca la 20 de ani nu ai ceva prieteni. Inteleg comportamentul copiilor de generala dar nu inteleg de ce la 20 de ani nu esti in stare sa le dai peste nas unor asemenea persoane. Incearca sa iti faci prieteni pe la facultate, pe net, la munca. Cat despre tipa de care iti place, ar trebui sa-i spui ce simti pentru ea. Nu ai 15 ani, ci 20 si ar trebui sa te comporti matur. Daca stai si astepti sa vina ea la tine si sa va sarutati, probabil ca o sa astepti destul de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-ți un restant! Bagă-ți în cap că poți! Citește, cultivează-te, ascultă muzică bună, descoperă pasiuni noi, îngrijește-te, îmbracă-te frumos și ca accesoriu ia-ți un zâmbet! Fii încrezător, dar nu arogant! Și o să fie bine!

| amaliab1997 a răspuns:

Ce înseamnă "as vrea sa fiu ca ceilalți "? Daca toti am fi la fel ar fi o lume plictisitoare facuta la copy paste ...Fii diferit! Fii tu! Ai 20 ani si toata viata înainte, eu nu vad nici o problemă la tine nici tu nu ar trebui sa vezi!

| BaltatuFlorin a răspuns:

Spunele sa se opreasca daca nu rupi prieteni si cu fata care o placi spune-i si intreab-o la o intalnire nu e mare scofala daca nu iti accepta sunt milione defemei le lumea asta