| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si sper ca ma puteti ajuta.
Fac banchetul la Cumpana si stam doua zile(sunt cls. a VII-a). Problema e ca mama mea, care e profesoara(dar ea nu vine la banchet)a invitat si un vecin(fara sa stie ca eu nu vreau) care e la alta scoala si e cls. a IV-a, ba mai mult, pentru ca doar pe mine ma cunoaste, va sta cu mine in camera.Fiind aceasta diferenta de varsta eu nu as vrea sa vina cu mine, deoarece se va tine mereu dupa mine si va povesti tot ce voi face acolo.Am incercat sa il sperii ca, colegii mei sunt mai nebuni si se arunca intre ei in apalaughing(ii e frica de apa), dar el tot vrea sa vina. Excursia e pe 5 iunie. Plss funda garantat

1 răspuns:
| asskickerr a răspuns:

E clasa a 4-a, nu trebuie sa stai cu el, se descurca. Nu cred ca e asa de rau pe cat crezi tu. Dar totusi, daca vrei sa nu vina, poti sa fii sincer cu mama ta si sa ii spui ca nu vrei ca el sa te insoteasca.