| countingstars a întrebat:

Am o problema urgenta! Am gasit ieri un pui de vrabiuta pe jos, langa niste copaci. Era prea mic ca sa zboare si nu era nimeni langa el. L-am luat acasa si l-am pus intr-o cutie de carton. I-am dat apa si a baut cateva picaturi. Problema este ca nu vrea sa manance nimic. M-am uitat pe net si am facut cam tot ce zicea acolo. I-am dat firimituri de paine, bucatele de branza si carne inmuiata in apa, muste, dar nu vrea nimic. De ieri si pana azi nu a mancat nimic. Nu stiu ce sa ii mai dau! Si mai am o intrebare. Dupa ce o sa invete sa zboare, o sa se mai intoarca la mine din cand in cand? Unii mi-au spus ca da, altii ca nu. Vreau si parerile voastre. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iccecrim a răspuns:

Eu zic ca intentia conteaza, si ai facut bine ca l-ai 'salvat', insa eu cred ca lui i-ar fi mai bine daca l-ai fi lasat unde era, poate maica-sa s-a dus sa ii aduca mancare sau mai stiu eu ce, sau poate ca l-a parasit si tu ai facut bine ca l-ai salvat, in orice caz el nu mananca deoarece e speriat si puii mici mananca numai de la mama lor, iar in al 2-lea rand daca va ajunge sa creasca mare (intrucat nu mananca nimic, nu prea are sanse) eu nu stiu cu exactitate, dar daca vei avea grija de el, super grija, cu siguranta ca va zbura si te va vizita, bine ca macar apa a baut, asta e foarte bine. Incearca sa-i dai viermi, mamele asa fac, adica ei fiind mici, pot cu mai multa usurinta sa manance viermii, sunt moi si usor de rugumat (sa zic asa) decat farimiturile si carnea ceea. Sper ca te-am ajutat, funda?