| AndreiZeko a întrebat:

Am o relatie cu prietena mea cam de 8 luni aproape 9 si am o mica sau mare problema cu relatia.
Inca de la inceput a existat problema legata de inaltimea dintre noi, numai eu ma simt complexat fata de chestia asta, prietena mea in schimb imi tot repeta ca nu conteaza.
Eu sunt mai mic decat ea cu 4 cm, am inaltimea de 1.70 si ea are 1.74, parintii mei sunt mai mici decat mine si la ea doar tatal depaseste 1.80, mama chiar mai mica de 1.65...
Eu am vastra de 17 ani si ea are 15. ma gandesc ca o sa creasca mult mai mult si problema se va inrautati. de mult timp nu am mai acumulat inaltime si cred ca am o problema cu coloana, inca nu am ajuns la medicul specialist, in schimb am ajuns la un medic endocrin si din priviri mi-a spus ca nu o sa mai cresc.
Mi am distrus sperantele si as vrea sa va cer un sfat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| S5e a răspuns:

Hei☺️
Parerea mea in legatura cu situatia ta este cam asa:
1)Atata timp cat voi doi va iubiti nu are rost sa, va despartiti doar din cauza unui motiv foarte mic.Atata timp, cat pe ea nu o deranjeaza, nu ar trebui sa te deranjeze nici pe tine.Da pare putin ciudat, ca, la varsta de 15 ani este mai, inalta decat celelalte fete de varsta ei.
2)Mai sunt cazuri in care unul e mai inalt decat celalalt.l, nu sunteti singurii.
Nu stiu ce sa spun asta e parerea mea, nu mi s-ar parea o idee buna sa va despertiti doar din acest motiv.Si mai ales ca sunteti impreuna de aproate 9 luni

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu-i pasa, ce-ti mai faci atatea probleme? si eu sunt destul de scunda (1, 63) si desi mi-as fi dorit sa fiu mai inalta, m-am acceptat asa cum sunt.

| RAY a răspuns:

Man aia nu va fi ultima iubita care o vei avea,daca te lasa cauti alta simplu,si asa sunteti doi copii la inceput de viata, numai te gandi atat la asta, si da inaltimea conteaza foarte mult in viata si vei avea multe complexe, frustrari din cauza asta dar acceptate si maturizeazate, singura optiune e operatia si e scumpa si dureroasa si complicata, speranta nu moare niciodata cat timp traiesti

| WaterDrop a răspuns:

Nu conteaza inaltimea ta, conteaza ceea ce oferi. Daca lucrezi indeajuns de mult la tine, inclusiv sa scapi de acest complex pe care il ai tu acum, nu`ti va lipsi nimic in viata.Nimanui nu-i pasa de inaltimea ta, esti singurul care se gandeste la asta si daca continui sa o faci vei avea multe de pierdut pe viitor.Dezvolta`ti indeajuns de multe calitati incat sa uiti de acest defect.Sauuu poti fi doar un alt nefericit lovit de probleme "pe care nimeni nu le intelege" ca restul 99 %. Alegerea ta happy

| BUNACF a răspuns:

In relatii nu conteaza inaltimea, ci conteaza cat de mult va iubiti! Stiu ca esti impacientat ca ea este mai mare decat tine si are doar 15 ani, dar o sa cresti tu mare! happy