| GabrielAndreiq a întrebat:

Salutare TPU, Am o problema mai dificilă să zic așa, sunt complexat de înălțimea mea de 1.80.Ce spuneți este o înălțime bună pentru un băiat de 19 ani? Am cunoscut o fată care a zis că sunt prea mic pentru ea, însă nu prea cred asta. Eu cum am zis mai sus am 1.80, iar dânsa avea in jur de 1.74-1.75.De atunci sunt frustrat din cauza asta și mi-aș dori măcar încă 5-6 centimetri. Oare mai pot crește la vârsta asta? Sunt atras de fetele înalte, sunt extrem de drăguțe, iar eu am un mare defect, sunt prea mic pentru fetele de 1.70-1.75.Ajutati-mă cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si-a batut joc de tine man. 1, 80 e foarte bine si nu ai de ce sa iti faci griji. Si daca nu a fost fata asta sa fie asta e, si fetele mai mici sunt cute

| GabrielAndreiq explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Îți multumesc pentru sfat. Mi-a ridicat mult moralul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit, dacă vorbești serios, bucură-te pentru că ești exact cât trebuie de înalt și ăsta-i un plus foarte mare. Nu-ți bate capul cu preferințele ăleia, îi plină lumea de fete și să știi că cele mai multe sunt atrase la nivel de fizic de cei care au înălțimea ta. Nu ești nici prea înalt, nici prea scund. Gândește-te că alții rămân la 1.70. Fă sport ca să ai un corp sănătos și bucură-te de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur, poate, tipa aceea a făcut mișto de tine, simțind că ești nesigur pe sine.
După părerea mea e o înălțime foarte bună.
De crescut nu cred că vei mai crește, posibil doar să-ți dezvolți musculatura.

| Bogdan4532 a răspuns:

Salut frt, zic că ești foarte bine pe înălțime, ai 1.80 este o înălțime perfectă 1.80-1.85 până în 1.90.Eu zic că peste 1.90 ești prea înalt și să fim serioși cele mai multe fete au in jur de 1.60-1.75.Nu-ți face griji o să găsești pe alt cineva, în plus fetele de 1.60-1.70 sunt și ele foarte drăguțe.