| Xdreaper21 a întrebat:

Am o ruda care si-a facut buletinu(cel de la 14 ani) si nu stie daca poate sa il ridice singur sau trebuie sa mearga cu un parinte.
Eu cand mi-am facut buletinele am fost cu mama sa le ridic(14 si 18) asa ca nici eu nu stiu si chiar sunt curios.
Ma poate informa cineva cu un simplu da poti dar cu actele... Sau daca nu trebuie acte doar da si daca nu parintele trebuie doar sa arate buletinul nu?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Unul dintre părinți trebuie să îl ridice.

1 răspuns:
| jorjet68 a răspuns:

Buletinul minorul il poate ridica parintele, care trebuie sa aiba la el ci