| inlove_1387 a întrebat:

Imi place o fata, foarte mult...am iesit cu ea afara acum cateva zile, ne-am sarutat si am fost foarte foarte afectuosi unul cu celalalt. Problema este ca ea are prieten de 9 luni, si i-am spus ca imi place de ea si ca as vrea sa am o relatie cu ea; si ea a cam ezitat, intelg ca nu vrea sa dea "gaina din mana, pe cioara de pe gard" dar i-am explicat foarte clar ca nu vreau sa imi bat joc si etc. Am mai intrebat-o ca: daca nu ar fi avut prieten ar fi acceptat? si a zis ca da. Nu stiu ce sa fac. Astept ajutor.

13 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Ai facut deja destule, acum e momentul sa iei putina distanta ( nu uriasa) si sa vezi ce decide. nu e cazul sa insisti, doar las-o sa vezi ce face...

| Ziiziii a răspuns:

Pay daca ii place mult de tine, si ai multe sanse, poate ca va renunta la prietenul ei pentru tine,kiss

| maftei a răspuns:

Mie mi se pare o prostie sa aiba prieten de 9 luni si sa iasa si sa se sarute cu tine.Ce anseamna asta? Tu nu te gandesti ca la fel poate o sa procedeze si cu tine, cum ai fae si lui.Eu cred ca e mai bine sa ati cauti o fata care sa nu ai placa mai multi.Parerea mea nu te baga cu ea an seama ca nu merita,mai ales o fata care se saruta cu tine, iese cu tine, si are iubit.Eu asi refuza categoric si nu asi fi cu una ca ea

| MsPisic a răspuns:

Mai iesi cu ea.Dovedeste-i ca nu are nimic de pierdut.Arata-i incredere! Dar sa nu o pui sa aleaga intre voi 2...las-o sa decida singurahappy
Bafta:*

| inlove_1387 explică:

Da...daca tine mult la mine va renunta la el,desi nu sunt convins de asta.

MsPisic o sa mai ies cu ea...dar problema este ca vara asta nu cred ca ma mai intalnesc cu ea ca pleaca in vacanta,toata vara.
Eu sunt dispus sa renunt la ea pentru multe, ea nu stiu.
Ideea este ca eu am aparut in viata ei (sa zic asa) peste noapte, si sau intamplat multe foarte repede.

P.S: Din seara de cand s-a intamplat "incidentul" tot la ea ma gandesc.

| inlove_1387 explică:

Roxa am sa ascult sfatul tau, am sa o las mai moale cateva zile.
Doar cateva...

| inlove_1387 explică:

Azi am vorbit cu ea, si mi-a spus ca de cand a venit prietenul ei din "delegatie" nu a vorbit deloc cu el.

Ce poate insemna asta?

| inlove_1387 explică:

Aia insemnand vreo 4-5 ore.

| inlove_1387 explică:

Inca astept pareri, sugestiihappy

| inlove_1387 explică:

Eu am 17 imediat 18 si ea are 17

| MamaOmida69 a răspuns:

Pai. din moment ce fata are prieten si se intalneste cu tine si se mai si saruta cu tine... inseamna ca ori te place foarte mult. ori nu prea da importanta relatiilor si nu se implica mult. Eu stii ce cred? Ca atunci cand tii la cineva cu adevarat renunti la multe pentru a fi cu el. Si daca ea chiar tine la tine si vrea sa fie cu tine. va renunta la celalalt crede`mawinking

| LidEle a răspuns:

Daca ei ii place cu adevarat de tine fara sa vrea ii va arata asta si prietenului ei si se vor desparti in scurt timp.Nu trebuie sa o presezi, trebuie sa ii arati cat de bine va puteti intelegeti, sa ii arati ca iti place cu adevarat de ea si daca prietenul ei afla ca iesiti ocazional ea nu va rata ocazia de a se desparti de el.

| zdranganel a răspuns:

Daca ne spui si ce varste aveti voi doi. prietenul, ajuta intr-un fel sa-ti dai seama cam ce vrea. o relatie stabila sau doar de distractie. deci ar fi de folos daca vrei help.