| cryyysss a întrebat:

am si eu 2 harduri pe calculator, problema este ca mi se blocheaza calculatorul. (deseori) poate fi din cauza ca am 2 harduri? (mentionez ca am un hard de 1 terra sata 1 si al doilea hard este de 500 gb sata 2) windosul este instalat pe hardul de 500 gb.
va rog ajutati-ma! dau funda happy

Răspuns Câştigător
| ici3 a răspuns:

Placa de baza (chipsetul) il duce? Sigur ca poate fi si de la windows, ai sters din registri? Ai umblat pe la sistem 32? dll-uri? procul este de 95W, Ca si "D" de la Intel AMD-urile se incing, o sursa cam la 650w ar fi ceva, sau mai sus

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi de vina si HDD-urile dar pot fi si alte probleme: memoria RAM, Placa video, sursa slaba, etc. Numai un meserias te poate ajuta.

| ici3 a răspuns:

Depinde si de procesor, unele mai slabe, de generatie veche, nu pot gestiona 1TB, sau o fac cu intreruperi. Apoi mai sunt si celelalte componente, placa, rami, chiar si sistemul de racire ( ventilatoarele ) sursa, existenta prafului pe aripioarele radiatoarelor, etc

| cryyysss explică (pentru ici3):

Am un procesor amd phenom (tm) x6 1045T 2.70 ghz...de la windows nu poate fi?

| cryyysss explică (pentru ici3):

Sursa este de 500w, placa de baza : asrock n68-s3 ucc, placa video ati radeon HD 4850, 6 gb rami ddr3 (1333 mhz), si procesor amd phenom (tm) x6 1045T 2.70 ghz, ce nu poate fi bine sefule?

| ici3 a răspuns (pentru cryyysss):

Prima informatie despre placa este aici:
N68-S3 UCC
- The Only NVIDIA GeForce 7025 Chipset Motherboard Supports Unlock CPU Core!
iar aici imi spune ca nu este deblocat:
http://www.koyos.ro/......md-a6.html
Ce zici de asta?

| ici3 a răspuns (pentru ici3):

Poti incerca un flash de bios si apoi o reinstalare de windows daca nu merge.Vezi si compatibilitatea cu ramii din lista http://www.asrock.com/mb/memory/N68-S3%20UCC.pdf
biosul trebuie sa fie
Eu P1.30

| ici3 a răspuns (pentru cryyysss):

Placa de baza (chipsetul) il duce? Sigur ca poate fi si de la windows, ai sters din registri? Ai umblat pe la sistem 32? dll-uri? procul este de 95W, Ca si "D" de la Intel AMD-urile se incing, o sursa cam la 650w ar fi ceva, sau mai sus