| John_Jekky_1997 a întrebat:

Am si eu de facut o tema la civicacrying Despre o zi fara constitutie...Si nu prea am idei.Ma ajuta >candva?:

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Tema ta se refera la faptul ca lumea functioneaza cu reguli. Constitutia este suma legilor dupa care functioneaza o tara. Imagineaza-ti ca fara reguli, totul ar fi un haos. Ia cartea de civica si, cand scrii compunerea, fa referire la acele legi: ce s-ar intampla, daca acele legi nu s-ar respecta, ar fi incalcate!