| Andreea_Denisa_2002 a întrebat:

Am și eu o întrebare... Ce gen credeți că va pica la Limba și literatura romana la Evaluarea Națională 2018, având in vedere ce a picat in anii anteriori. Rog seriozitate, mulțumesc! happy

2 răspunsuri:
| Jaeger04 a răspuns:

Sunt si eu in clasa a 8-a, avand in vedere ca anul asta a fost genul liric si simularile au fost tot cu genul liric(adica a fost usor)anul asta daca nu pica genul epic sau alte porcarii nu se poate.100% ca o sa fie greu.:-(

| Andreea_Denisa_2002 explică (pentru Jaeger04):

Sigur va fi mai greu... Nu sunt șanse sa pice epic ar fi prea ez, dar ne vom descurca happy