| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare
O prietenie adevărată în vremurile noastre include și înjurii? Mă refer de familie și de orice fel.
Pentru că spre exemplu am un prieten cu care nu m-am înjurat niciodată de familie. Iar el îmi tot reproșează că sunt singurul lui prieten care nu îl înjură de familie... Însă tot nu am vrut să-l înjur, pentru că totuși nu e normal...
Credeți că într-o prietenie adevărată ar trebui să existe astfel de lucruri? Înjurături și alte chestii de genul?

Răspuns Câştigător
| cossy19 a răspuns:

Ar trebui sa se bucure ca esti singurul care nu il injura, pentru ca inseamna ca te deosebesti prin ceva de ceilalti, deci esti special. E adevarat ca unele prietenii presupun si injurii, pentru ca asta arata un oarecare comfort pe care il pentru cel de langa tine. Prietenia adevarata nu are nevoie de injuraturi, ci de alte lucruri, pe care le cunosti, pari bine educat si asta e bine, pentru ca e din ce in ce mai rar. Mult succes si nu te schimba pentru nimeni daca nu esti tu persoana respoectiva! ^-^

2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Cred ca tine de modul de exprimare al fiecaruia.Nici eu nu obisnuiesc sa vorbesc asa, probabil din cauza ca nici in mediul in care am crescut nu se injura nimeni. Si nu consider ca trebuie sa te schimbi si sa incerci sa arunci cu injuraturi din moment ce nu-ti vin natural. Ideal ar fi ca intr-o prietenie fiecare sa se exprime liber si sa fie acceptat, oricare ar fi limbajul.

| Deaad a răspuns:

Nu are relevanta.
Exista sau nu exista.
N-are nimic in ambele cazuri.
Eu cu toti amicii ma injur de familie, de mama, de morti etc.
Nu e nimic anormal in asta atata timp cat o spunem in gluma si nu ne suparam.