| anonim_4396 a întrebat:

Bună prieteni.
Am nevoie de un sfat în privința unui lucru care poate o să vi se pară penibil. Am un prieten foarte bun cu care îmi împărtășesc multe întâmplări și secrete din viața mea, dacă pot spune așa. Ne placem reciproc, ne-am și spus asta celuilalt, dar el a făcut primii -pași-.
Suntem într-o relație de prietenie, amiciție ( la distanță ). deocamdată. și am vorbit multe lucruri, și despre trecutul nostru, fostele relații etc. și va veni să ne vedem în scurt timp.
Mi-a spus că nu e genul ăla ( după sex ), niciodată nu a căutat asta. La un momentdat rețin faptul că a spus,, Am avut cam 7-8 ocazii de genul fie spuse direct sau indirect și nu am vrut,,. Mie sincer, nu prea-mi vine a crede că nu a făcut asta până acum și că este -pur- cum îmi place mie să spun pentru că are vârsta la care toți vor sex. În România cel puțin la 15-16 ani e normal să nu mai fii virgin. El are 17 și nu știu ce să zic. Chiar nu pare genul ăla, dar totuși, a avut o relație destul de lungă cu o fată din câte mi-a spus, 7 luni. și nu cred că în acest timp nu a făcut nimic.
Întrebarea mea este : Voi ce credeți despre el?
Eu sunt doar curioasă, nimic mai mult. ( Nu spun că nu mi-ar place să știu că e diferit de restul și că nu a făcut-o. )
Dau fundă.
Paște fericit!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Întrebarea mea este : Voi ce credeți despre el? Din moment ce nu-l cunoastem este practic imposibila o evaluare corecta a cuiva. Intrebarea ta sub forma care ai postat ar avea poate sorti de izbanda daca te-ai adresa ghicitoarelor Vanessa sau Melissa. Nu cred ca vreunul dintre noi sa fie copilul Mamei Omida sa posede puteri paranormale laughing Ca parere personala s-ar putea sa fie un baiat ideal si in plus te informez ca la varsta Extrem de putini baieti se pot mandri cu adevarat ca au experimentat sexul. Marea majoritate doar braveaza pentru a apare cool in fata colegilor.

| NH4OH a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mă refeream ce credeți voi despre el, legat de acest subiect. Poate m-a mințit sau nu, nici de cum la altceva. Ai înțeles greșit.

| Dariusuu a răspuns:

Hai să-ţi spun eu ce cred eu despre el.

În primul rând nu-l cunosc deloc. Însă ar exista posibilitatea ca el să te fi minţit copios iar tu să-l crezi ca un prinţ alb pe un cal mare.
În al 2 rând ar exista posibilitatea ca el să nu te fi minţit şi chiar să-ţi spună adevărul.
Dar are doar 17 anişori, nu 27 aşa că de ce nu l-ai crede?

Adevărul este că nici tu nu ştii nimic despre el, ştii doar ce ţi-a zis doar.

Asta-i de fapt realitatea.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce esti!

Răspuns utilizator avertizat
| Miladincaa a răspuns:

Tu il cunosti cel mai bine, cu toate ca mai exista si astfel de baieti. Acum pune-ti urmatoarea intrebare: De ce te-ar minti? Ce ar castiga cu asta? Poate ca doreste pur si simplu sa te impresioneze sau poate ca este pur si simplu sincer. Din moment ce e confidentul tau de ani de zile a-i putea sa ii compari marturisirea cu celelalte si astfel sa iti poti forma o idee mai clara.
Indiferent de rezultatul la care vei ajunge incearca sa nu il invinovatesti prea tare daca a mintit. De multe ori, vrand sa impresionam, spunem lucruri ciudate sau greu de crezut.

| ingerdemonic a răspuns:

Draga mea sa stii ca exista si astfel de baieti, nu stiu ce sa zic, tu ar trebui sa iti dai seama dupa comportamentul lui. daca totul e ok nu ai de ce sa iti faci griji.