| Dianneee a întrebat:

Am si eu o intrebare si rog seriozitate. M-am apucat de 2 zile de fumat, dintr-o prostie! si vad ca imi fac singura rau, ma ia ameteala si am stari de voma cand fumez. E doar inceputul, pot sa ma las?! totusi au fost doar 2 zile.

4 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Da, te poti lasa. Tot ceea ce iti trebuie este vointa.

| Irinnaaa a răspuns:

Dupa doua zile nici n-are trebui sa fii dependenta. Normal ca te poti lasa, pur si simplu nu mai fuma. Daca nici macar nu-ti palce si nici nu vrei, de ce ai continua s-o faci? Totul porneste de la capsorul tau, daca vrei cu adevarat, n-o sa mai pui mana pe tigara in viata ta.
Oricum, nu exista 'nu pot', ci numai 'nu vreau'. happy

| anonima1995 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa te lasi. Desigur ca poti. Eu am 17 ani si am fumat un an de zile. Si eu ma apucasem de fumat dintr-o prostie. Am realizat cat de periculoase pot si tigarile doar de vreo cateva saptamani cand am aflat ca o cunostinta veche de a parintilor mei a murit de cancer din cauza fumatului. Lasa-te pana nu e prea tarziu. Tigarile iti distrug sanatatea.

| racket0 a răspuns:

Poti sa te lasi. Aproximativ prima saptamana o duci in greturi si ameteli. Eu iti recomand sa te lasi, ca nu e sanatos deloc. Nu cred ca o sa simti nimic daca te lasi ACUM!winking