| artist3dsafie a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica invat decent adica am medii de 7-8..in cls a-9-a am avut media 7.97 si acum vreau 8.20 cel putin si sunt pasionat de Game art de multi ani si as vrea sa plec in Anglia in Leicester fac universitate acolo m`am informat despre taxa si nu e problema / despre portofoliu despre tot.dar despre medie nu adica,, punem un caz ..mediile claselor 9-12 sunt 7, 90 ( un ex ) si media la bac imi iasa 8.30 ( ex ) ma poate refuza facultatile din UK ( oricare ar fi ea) pentru ca am avut media sub 8 in clasele 9-12... dau funda cel mai argumentativ raspuns..multumesc/////anticipat

1 răspuns:
| Claudiu120719 a răspuns:

Medile din clasele 9-12 conteaza doar la bac..si daca ei tu in aproximarea ta 8.30 nu te pot refuza deoarece pentru ei conteaza doar media de la bac...Iar din cate stiu eu medie de admitere de 8 acum...Ca le place sa aiba studenti din alte tari. Sper ca te-am lamurit.