| veverita0pofticioasa a întrebat:

Salut, TPU! kiss

Am si eu o intrebare urgenta si importanta. Am un prieten la care tin ca la ochii din cap si e tare suparat fara vreun motiv cunoscut. Nu am idee ce sa fac! Am incercat sa il ajut sa schiteze un zambet, dar nimic. Astept sugestii!

PS: nu a mers nici cu poze cu animale

Multumesc :X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu-l forta sa-ti spuna motivul supararii caci va evita si mai mult subiectul.
In al doilea rand nu incerca imediat sa-l faci sa zambeasca ci da-i un răgaz de timp sa fie el cu el insusi, sa se imbarbateze.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi doar sa discuti cu el, daca doreste, despre orice. Arata-i ca ii esti alaturi si nu il bate la cap sa iti spuna sau sa incepi sa faci lucruri ciudate doar pentru a-l face sa se simta mai bine. O sa ii treaca, o sa vezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, ca are el o alta durere ori problema intima, pe care nu ti-o poate spune.

| TheStrategist a răspuns:

Discută cu el