| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.imi place de o fata din cartier si nu-s daca ea ma place adica mia spun ca sunt dragut dar nu prea am dat importanta. ea e frmuoasa si multi baieti se uita la ea cel putin asa banuiesc eu ca din moment cei frumoas. in fine as vrea sa-mi spuneti cum sa aflu daca ma place si cum sa aflu daca are priete.eu nu prea ma pricep la chestii din astea. si credeti car fi o idee buna daca i-as spune ca o plac pe mess caci nu prea am eu timp sa ies pe afara in timpul scoliibig grin
Va multumes!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna Vlad! Da, e foarte bine sa-i spui ce simti, e cea mai sigura cale crede-mahappy. Sau, daca nu vrei s-o faci tu nu te simti pregatit, poti introduce in scena un prieten comun [adica un baiat/o fata pe care o cunosti si tu si ea] si sa-l/s-o pui sa-o intrebe daca te place. Dar, va trebui sa mai insiste caci poate ii va fi rusine sa recunoasca de prima data. Daca vrei, ii poti spune si tu, nu conteaza in ce mod [adica daca pe mess, face2face] ci doar sa-i spui. Mess'ul e o cale mai buna si pe care o frecventeaza mai multi oameni. Si stii de ce? Pentru ca, pe mess nu simti acele emotii cum le simti cand ii spui face2face. + ca, acolo nici durerea nu e la fel de mare precum e daca ti-o spune in fata. [daca te respinge]. Mult succes si o zi buna!

| hayley a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa ii spui la telefon daca nu ai timp fata in fata. fetele apreciaza asta foarte multwinking si ar fi bine sa discutati despre lucruri banale apoi ii spui " uite, as vrea sa-ti spun ceva, dar promite ca orica ar fi vom ramane amici... imi placi, dar poate mai mult decat o simpla prietena"winking
ca sa aflii daca are prieten thinking vorbeste cu ea si adu vorba de asta fara sa pari interesat in mod special. si daca ti-a spus ca esti dragut e posibil sa te placa, asta daca ea nu face complimente oricui happy sunt multe fete care fac astawinking
sper ca te-am ajutat. pa pa

| vladutz333 a răspuns:

Va multumesc mult si am aflat ca nu are prietenbig grin

| GaByTzZu_5314 a răspuns:

Da.
Pe internet nu ai emotii eu asa mi-am marturisit prima data dragostea fata de o fata.