| Petru535 a întrebat:

Am si eu o problema sa-i spun asa.
Sunt prieten cu o fata de multi ani si in sfarsit am ajuns sa ne placem unul pe celălalt într-un sens mai mult decat doar prieteni. Dar problema este ca, in ultimul timp nu ne-am mai vazut din cauza școlii. Înainte să înceapă orele, pe la sfârșitul verii cand ne-am cuplat, ne tineam de mana cand ne plimbam, ne sarutam...Si chestii pe care le fac cuplurile. Dar acum, cand mai iesim pe afara, nu-mi mai accepta nici un gest si in ultimul timp raspunde greu la mesaje. Oare mai este ceva intre noi doi? Ar trebui sa renunt la a ma gandi la ea? Pentru ca m-am indragostit de alta fata, dar nu vreau sa-i frâng inima. Promit că dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Faptul că ea a devenit rece și impasibilă, iar tu te-ai îndrăgostit de altcineva, cred că e sufiecent pentru a-ți da seama că nu mai are rost să o cauți. Dacă îți place de o fată, ar trebui să-i spui. Poate iese ceva.
Mult noroc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori și-a dat seama că e ceva în neregulă și de aia te respinge ori și ea și-a dat seama că nu e interesată de tine și prefera să fiți prieteni. eu cred că n-ați avut niciodată sentiment din alea, doar un moment de slăbiciune când ați confundat tipurile de iubire

| Petru535 explică (pentru Adry05):

Mai...Se poate, dar "momentul" asta a durat ceva timp. Si, Era interesată de mine, din moment ce-si lasa din treaba ei ca sa stam impreuna. Oricum...Iti multumesc pentru sfat, si o sa-l iau in considerare!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să lămurești situația cu ea, mai bine să fii sincer decât să o minți.