| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si vreau niste sfaturi.

Am un prieten vechi fost coleg de liceu care sta in Cluj de doi ani. Am vorbit cu el si i-am explicat ca vreau sa ma mut si eu in Cluj.

Mi-a spus ca el oricum se muta si cauta un apartament el si cu inca un amic, asa ca pot sa veni sa stau cu ei daca vreau. I-am spus ca da vreau, asta fiind undeva prin iunie. La inceputul lui august trebuia sa ne mutam, i-am spus ca vreau sa ma si angajez si mi-a spus ca vorbeste el acolo unde lucreaza si ca o sa ma primeasca.

De la inceputul lunii august imi tot spune ba ca nu gaseste apartament ba ca s-a certat cu seful lui si nu s-a dus la munca, ba ca nu are bani.

Acum este acasa in Alba si am vorbit cu el mai devreme la telefon si mi-a spus ca s-a certat cu seful lui, ca nu prea gaseste ceva mai ok, ca el acum sta la un prieten in Cluj dar nu ii place acolo si cauta incontinu.

Dar asta imi spune de 3 saptamani incoace.

Si eu nu ma pot angaja undeva sau nu pot pleca undeva in afara pentru ca astept sa ma sune el si sa imi spuna ca a gasit apartament. Vreau neaparat sa merg acolo pentru ca trebuie sa obtin niste certificate.

Ce sa fac? sa il mai astept? sau ce sa ii spun ce sa fac? Pana acum aveam incredere deplina in el insa acum parca e alt om, nu e cel care imi era prieten bun acum 4 ani.

Please help me!

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Da-l incolo. Gasesti pe grupurile de chirii de pe Facebook multe apartamente care au camere de inchiriat. Sau poti sta la un camin privat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da tu de ce astepti sa faca altii treaba oentru tine? Tu nu poti sa pui mana sa cauti?

| Marin321 a răspuns (pentru suntserios):

Caut si eu omule dar eu nu stau acolo... nu pot merge sa vad niciun apartament eu doar le caut si ii trimit lui.