Am un fideget spinner verde cu 4 rulmenti si doar cel din mijloc functioneaza. Problema este ca a inceput sa bata cam tare, sa scartie. Ce as putea sa fac? Sa pun niste ulei de motor la rulment?

Răspuns Câştigător
| Andrei883 a răspuns:

Merge si uleiul de motor, da-i cat mai repede inainte sa prinda joc (adica sa se faca o uzura de la frecare), ca dupa ce nu mai e fix, o sa bata mereu.

Multumesc de sfat! Trebuia sa-l fi dat dinainte. Acum a prins joc rulmentul, dar se invarte la fel de bine ca la inceput.

2 răspunsuri:
| Rami9989 a răspuns:

Pune-i niste ulei de masina de cusut, dupa invartestel de cateva ori, si gata