| CrazyFox200 a întrebat:

Am visat in urma cu doua zile ca ma fugarea cainii. Iar in noaptea trecuta am visat ca iarasi ma fugareste un caine. Ce simbol e? Specifica ceva aceste vise? Ca as vrea sa stiu ce simbol au visurile astea.

4 răspunsuri:
| Daiana90 a răspuns:

Uite aici, sper sa te ajute happy

semn de pericol daca urla;
daca pierzi un caine, in vis, e prevestire de nenoroc, a visa ca te joci cu un caine, e semn ca vei suferi o pierdere;
daca visezi ca se bat doi caini, inseamna ca ai doi prieteni falsi;

prietenie, iubire credincioasa;
- alb- cunostinta placuta;
- care te latra- suparare;
- care te musca- griji mari;
- ciobanesc- noroc sanatate, avere mare;
- conducand un orb- vesti interesante;
- cu ciolan- iubire si sinceritate;
- daca te-ai facut- succes la fete;
- daca iti apatine- credinta;
- daca te intarati- esti certaret;
- daca te musca- dusmani periculosi, nenorocire;
- de vanatoare- intamplare fericita, prieteni crediciosi, castig la jocurile de carti;
- fluierand un- prietenie puternica;
- galben -ruina casei;
- indraznet- pericol, atentie in jur;
- intaratand- suparare cu un dusman;
- latrand- intristare cu un dusman;
- latrand seara- avertisment asupra ghinionului, pericol imediat;
- mai multi- zgarcenie, atacuri dusmane;
- mari- dusmani multi rauvoitori;
- mici- prieteni mici si credinciosi, amici;
- multi- barfitori si rauvoitori te vor supara;
- multi de te latra- saracie;
- multi si mici- prieteni buni;
- mancandu-te- pierderi materiale, cearta in familie pentru mostenire, boala;
- musca- iti faci viata grea;
- negru- tradarea prietenilor;
- omorand- paguba;
- primind in dar- te vei bucura de o avere straina;
- prins de hingher- pericol mare;
- ranit- paguba;
- roscat- discordie;
- scapat de la hingher- deficiente sentimentale;
- schimbandu-te in- dusmanie, teroare intemeiata;
- urland- prieteni in care sa nu ai incredere;
- urland cu botul in sus- incendiu, boala, moarte;
- un singur latrat- acoperirea unui pericol;
- urmarit de hingher- mare pericol;
- vazand- dorinta de iubire.

caine latrand, vei avea o suparare;
caine repezindu-se la tine si muscandu-te - boala inseamna, dar si atacuri din partea dusmanilor;
caini multi la un loc, haita de caini- ai multi inamici, multi oameni te vorbesc de rau;
caine urland de vei visa, prevestire de rele inseamna;
caini multi latrandu-te - prevestire de saracie;
caine de vei primi in dar- castig inseamna;
de vei visa ca omori sau ranesti un caine inseamna ca iti vei invinge un dusman.

| ladyMillion a răspuns:

Saluthappydeci parerea mea este ca e o mare prostie sa crezi in vise; mai ales ca atunci cand crezi in vise singur iti faci rau, pentru ca crezand atat de mult atragi raul sper tine; in fine si eu am avut experiente neplacute legate de vise:familia mea este foarte superstitioasa mai ales cand vine vorba de viserolling eyesasta este un lucru care ma exaspareazastraight facedar ce sa fac? la fel tatal meu visase intr-o noapte ca sora mea cazuse cu capul in balta,a doua zi i-a spus mamei visul de dimineata,iar pe la ameaza sora mea s-a taiat la cap foarte tare,in calorifer si a fost dusa la urgente(vezi ce se intampla atunci cand crezi in vise?)cel mai bine este sa nu crezi in vise,atat vreme cat nu crezi in ele,nu au cum sa-ti faca rautongue totusi daca continui sa crezi in vise,asculta-ma ce-ti spun:cand ai cosmaruri nu le povesti a doua zi de dimineata,pentru ca un vis spus de dimineata se poate implini pe parcursul zilei,daca il spui seara,nu te afecteazatonguebatting eyelashescaini care te fugaresc inseamna oameni rai,daca nu te-au muscat inseamna ca acei oameni rai nu iti vor face nimic,daca ai reusit sa scapi intr-un final de caini,e ca si cum ai scapa si de oamenii raibatting eyelashesapropo am invatat la religie ca unele vise se pot adeveri si unele nu,unele sunt trimise de la Dumnezeu,pentru a ne ajuta iar in unele vise se ascund spiritele necurate,care pot lua infatisari de sfinti doar sa-l pacaleasca pe cel care viseaza ca este un vis trimis de la Dumnezeu,de aceea nu este bine sa crezi in vise,pentru ca nu stii niciodata care vise sunt bune si care sunt relethinking oricum tu sa te rogi seara, si vei avea vise frumoase, si Dumnezeu te va ajutahappy
sper ca te-am ajutattongue

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite aici explicatia completa a viselor cu caini: http://www.fetelestiu.ro/dictionar-de-vise/inseamna-cand-visezi-caine/

| robbycutumeu a răspuns:

Si eu la fel big grin