| Caddillac a întrebat:

am vorbit foarte mult cu o fata de la mine din clasa, ne intelegeam perfect, glumeam, ne alergam prin clasa etc, intr-o zii i-am spus ca o plac (Pe mess) ea zis ca si ea ma place, ok, a doua zii la scoala practic abia daca ne-am vorbit de 3 ori in toata ziua... azi am vorbit mult mai mult cu ea, dar parca suntem tot prieteni si nu "iubiti", nu stiu ce sa fac, ea e genul de fata "timida", multe colege imi spun sa ma duc la ea in banca si sa o sarut, dar nu, nu stiu cum va reactiona, sincer nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| Florescu23012000 a răspuns:

In calitate de fata, iti spun ca era mai bine sa-i fi spus in fata ceea ce ai de spus. Aceasta relatie se consuma pe mess, iar prietenia voastra in realitate. Nu te chinui sa fi altul.Fi tu. Fata cred ca ar aprecia daca ai lua totul incet. Daca nici asa nu merge, inseamna ca nu vrea sa fiti iubiti si nu stie cum sa-ti spuna. Puteti avea o discutie in particular, ii poti spune ceea ce simti si vrei sa faci. Daca e putin influentabila, ai grija. Prietenele ei sau alte surse pot distruge ceea ce tu ai incercat sa faci.

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Daca ai spus ca e iubita ta, atunci e normal ca tu sa faci primul pas si s-o incurajezi. Incearca sa o faci sa prinda incredere in sine si sa nu se fereasca. Sarut-o si arata-i ce bine este sa fii indragostit.

| IonutzzaRalucutzza33 a răspuns:

Risca happy si asculta de prietenele ei... pana la urma FETELE STIU CEL MAI BINEwinking.