| Patrick20061997 a întrebat:

Salut TPU am vrea sa deschid o mica afacere cu papagali ( nimfe ) la mine acasă afacera însemnând undeva la 25+ de exemplare credeți ca este rentabilă? Eu fund și pasionat de aceste păsării și foarte multe persoane întreabă de ele.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Poate fii. Depinde de unde îți iei mâncarea și cat de ieftina poți face rost de ea. Și curentul ar mai fi o cheltuiala dacă folosești lumina artificiala. Ideea e ca, dacă vrei sa faci bani, trebuie investit și timp. Oamenii sunt comozi și mai ales la nimfa, se vând ca pâinea calda puiuții blânzi crescuți cu seringa. În funcție de asta, se locul unde vrei sa ii vinzi și de cât de ieftina poți cumpăra mâncarea o sa ai profit sau doar o sa ai sa le dai tot ce au nevoie de pe o zi pe alta.