| Sami4041 a întrebat:

Salut TPU
Am 15 ani si as vrea sa îmi deschid si eu o mica afacere
Ma ocup cu electronica
Si din micuță afacere as vrea sa scot undeva la 10-20lei pe săptămână
Are cineva idei
Si va rog nu începeți cu ești minor...
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Tocmai am cumparat un esr meter pe olx cu 99 lei.
In China costa 7$ transport gratuit.Nu aveam chef sa astept 30 de zile.
Il montezi si il vinzi.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si daca-ti place si daca nu-ti place tot trebuie sa-ti spun: afacerile la 15 ani sunt ilegale, pentru ca esti minor!

| Sami4041 explică (pentru Violleta2022):

Ți se pare că e ilegal ce a zis Panamax?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sami4041):

Am spus si ma repet, esti copil mic si nu poti sa faci afaceri, ca-i ilegal.
Poti vinde la colt de strada, la piata sau oriunde vrei tu, dar pe olx nu poti vinde, ca esti minor.
Userul Panamax este major, trecut demult de varsta copilariei.
In ce priveste cumparara a unui produs sau doua, nu intra in categoria business, dar daca te apuci sa vanzi constat se catalogheaza ca afacere si esti nevoit a iti faci acte legale, ceea ce la tine, nu se poate, pentru ca esti inca copilas.

| Sami4041 explică (pentru Violleta2022):

Hai mă lași pe OLX vinzi ce vrei si cat vrei nu te trage nimeni la răspundere
Si in plus acte pot sa fac pe numele părinților.

| mihail2003 a răspuns:

Esti baiet sau fata, si apoi iti zic ce vreau sa zic

| Sami4041 explică (pentru mihail2003):

Băiat

| mihail2003 a răspuns (pentru Sami4041):

Ai facebokk sau Instagram sa zic acolo, sa vb

| Sami4041 explică (pentru mihail2003):

Samidaniel9 Instagram