| boombass88 a întrebat:

As dori daca se poate sa ma ajutati cu un sfat intr-o problema pe plan moral. Am 15 ani si cateva luni, si sunt timid, ma refer ca atunci cand ies cu un grup nou de prieteni cu care ies mai rar sau cu care ies pentru prima data, ma intimidez, adica nu prea vorbesc cam deloc, ma inrosesc in obraji, si ma comport ciudat in sensul ca nu sunt eu insumi, iar dupa o ora-2 ore de stat cu ei, imi revin la normal adica sunt eu! Ce ar trebui sa fac sa scap de timiditatea asta?

Răspuns Câştigător
| DianaBtw a răspuns:

Heii! :* Viata e scurta, asa ca lasa timiditatea. Ai incredere in tine! :3

| boombass88 explică (pentru DianaBtw):

Merci, am sa incerc! :*

4 răspunsuri:
| MoreFun a răspuns:

Cu timpul iti va trece, dar incearca sa cunosti cat mai multi oameni. Vorbeste cu ei, incepe cu lucruri despre care poti discuta cu oricine : filme, muzica, ce face in timpul liber. Iar daca ai gasit puncte in comun, incearca sa vorbesti mai mult despre ele. Daca iesi cu un grup, mai ales daca sunt multi prieteni noi, e normal sa fi un pic timid. Dar incearca sa intri in discutie, sau sa ii cunosti pe fiecare in parte, iar dupa aceea nu vei mai avea probleme.

| Gabytsha a răspuns:

Fi mai indraznet, incearca sa vorbesti mai mult, sa va imprieteniti astfel incat sa nu mai ai probleme cand mai iesi cu ei.