| anonim_4396 a întrebat:

As Vrea sa ma angajez. macar part-time undeva in bucuresti
Problema este ca am 15 ani. inca sunt la liceu dar ma pot adapta cu usurinta la un job in paralel, dar ce sa fac?
* va rog sa nu imi spuneti de Avon happy

Răspuns Câştigător
| Visatoarea a răspuns:

Si eu doresc sa ma angajez tot part time! Am cautat pe http://mercador.ro/locuri-de-munca/
Sunt variante ca impartirea unor pliante/plicuri etc.pana la promovarea produselor in Hipermarket! Bafta.:)

| Sev25 a răspuns (pentru Visatoarea):

Ai vrea sa fii reprezentant Avon? Trebuie doar sa arati brosura la cunostinte si sa faci comanda de produse pe site. Ai discount intre 15-40% din suma comenzii + cadouri. Ce zici? Daca esti interesata, da-mi un sms cu textul AVON la 0766327639 sau da add la id: avon_cta_sev si vorbim. happy

2 răspunsuri:
| Dragos321 a răspuns:

Varsta minima angajari e de 16 ani.
Pana in varsta de 16 ani nu ai capacitate de exercitiu, dupa inplinirea varstei de 16 ani dobandesti capacitate de exercitiu restransa ce iti permite sa ai un job numai cu acordul parintilor/organelor abilitate ale statului (daca este cazul ). Bine inteles nu o sa ai un program de lucu de 8 ore ca o persoana majora.