| Catany13 a întrebat:

M-am apucat de ceva timp sa scriu o carte si curand ajung de final! O vad ca o modalitate de a imi face niste bani de buzunar nu o afacere! Ma gandeam sa ma imprietenesc cu o editura si sa imi publice cartea insa nu am prea multi bani de investit in asta si nici incredere! As fi vrut de asemenea sa o inregistrez iar nu stiu cum se face si cat costa! Si ultima idee a fost sa o fac in format electronic si sa o vand pe app store! Cum se face treaba asta? O sa imi iasa ceva banuti? As vrea un raspuns pentru toate nedumeririle mele! Ofer si funda!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca editura retine cartea pentru publicare tu nu va trebui sa platesti nimic, dimpotriva vei primi o anumita suma, in conformitate cu contractul incheiat.
Va trebui sa platesti doar daca publici cartea pe socoteala ta, in acest caz nu este nevoie sa te adresezi unei edituri, este destul sa inchei un contract de tiparire cu o tipografie.

| Omulinvizibil a răspuns:

Nu prea stiu eu cum ai putea face chestia asta, dar ar mai fi o cale: sa te duci la biblioteca din orasul tau sa vezi cum o poti publica acolo. Din cate stiu costa mai putin.
Felicitari pentru initiativa.
Dar eu sunt curioasa: cum se numeste si care este tema? :*
Mult succes in continuare.

| Catany13 explică (pentru Omulinvizibil):

Este un SF Alex si Mara se numeste provizoriu poate intre timp o sa i gasesc un titlu mai adecvat! Sunt doi copii ce descopera o lume supernaturala!