| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

as vrea sa va intreb ce inseamna P.S, la ce se refera exact?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Înseamnă Post-scriptum.

| LPCTSTR a răspuns:

P.S. vine de la "post scriptum", care este folosit in scrisori pentru a adauga ceva la continutul scrisorii deja scris.
In mentalitatea universala, P.S. nu se mai foloseste doar pentru scrisori, ci si pentru mesajele uzuale, insa cum metodele de comunicare de astazi sunt aproape instantanee, utilitatea lui a scazut, poate nici nu mai este folosit.