| sweetyme a întrebat:

as vrea si eu o metoda de slabit, putin mai repede, vreau si eu sa am picioare slabesaddaca vreau sa-mi iau o pereche de blugi, se vad f uratsadam 1 58 si 53 de kg, ma poate ajuta cineva? in afara de sport si mers, ca astea le fac si eu dar pe degeaba.

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Nu exista metode rapide de slabit pentru ca vei pune la loc tot in scurt timp. Spui ca faci sport, ce sport? poate nu ai o alimentatie corecta.Renunta la dulciuri, fast-food, cipsuri etc.Mananca carne, legume, fructe si fa miscare in fiecare zii cel putin 30 de min. Iar pentru picioare cauta pe google niste exercitii
succes

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu mai manca seara dupa 20, dar mananca bine dimineata ca sa ai energie pentru restul zilei.mananca multe fructe si legume si evita dulciurile si produsele tip fast-food.de asemenea nu te stresa happy
succes! :*

| KatherineSparks a răspuns:

Incearca sa reduci din dulciuri si alimente nesanatoase. Mananca maxim 2 felii de paine pe zi. Inportant este sa nu infometezi si sa nu te cantaresti din 2 in 2 ore.
Uite, un program pe care il respect si eu. Uneori il mai 'condimentez', cu, cate o patratica de ciocolata :d.
Deci:
Micul de jun: un mar, bruschete.
ora 10: un iaurt, o leguma
Pranz: 100g pui, un fruct ca desert si ceva legume [cartofi fierti. rosii cu, castraveti.]
ora 15: niste fructe. biscuiti.
ora 17:30 : o salata. o felie de paine cu carne [max. 100g; carne slaba gen: pui, peste sau curcan].
DUPA ORA 18 NU SE MANANCA happy
Succes.

| KatherineSparks a răspuns:

Poate ai o problema cu celulele. Ar trebuii sa faci un control endocrinologic ca sa te asiguri ca nu este o problema de sanatate...

| Hhkc a răspuns:

Paii depinde fooarte mult si de alimentatie. trebuie sa incerci sa mananci putin dar des si sa mai renunti la grasimi, ciocolata.
am o prietena care are inaltimea ta si app aceleasi kg dar solutia ei de slabire este sa creasca in inaltime! poate daca practici si un soprt cum ar fi volei, inot ai putea sa mai slabesti! aa si in legatura cu blugi : nu te imbraca cu unii foarte stramti pentru ca o sa se vada foarte urat. incearca ceva mai larghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita pe cat posibil dulciurile, produsele fast-food, chips-urile, nucile, fisticul, alunele, mezelurile si alte preparate etc si bea multa apa(minimum 2 l/zi). Mananaca ceva usor la micul dejun, cum ar fi iaurt cu fructe sau cu cereale sau chiar cereale cu lapte.Mananca incet, mesteca bine mancarea si bea apa inainte si dupa masa(poti face lucrul acesta chiar si in timpul mesei); astfel vei manca ceva mai putin si senzatia de foame va intarzia sa apara(apa dizolva sucul gastric si mancarea se digera mai greu). Pentru rezultate bune, incerca sa alergi zilnic 20 minute cu viteza medie(subtiaza piciorul si te ajuta si sa pierzi mai repede cateva kg). Succes.

| sweetyme explică:

Tin sa spun ca nu mananc fast-food uri si nici snacksuri sau alte prostii...si fac voley, ma plimb cu bicicleta sau merg pe joshappydeci.