| sebinoianuv a întrebat:

Astazi, am fost curios de gustul tigarilor, asa ca am incercat una.
Mi-a placut...
Ce as putea face sa nu devin dependent?
Voi inecerca sa nu mai fumez.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa devii dependent de la o tigara.
Impuneti acum cat timp poti sa te stapanesti ca nu vei mai pune mana pe tigara.
Nu accepta niciodata tigari de la,, prieteni'' si rupe prieteniile cu toti cei care ti le oferawinking.Nu le pasa de tine, daca traiesti, daca mori, daca te imbolnavesti.

4 răspunsuri:
| deea3507 a răspuns:

Fa sport, in loc sa fumezi.

| Nyy2003 a răspuns:

Pentru a nu fii dependent, NU TE MAI ATINGE DE NICIUNA.
Fumatul dauneaza sanatatii, dar si bugetului, astfel o sa fii sarac si o sa mori mai repede.Nu face greseli pe care le vei regreta in viitor.
Daca tu nu te vei mai atinge de tigari (sa spunem 2 luni) vei incerca sa uiti incet, incet de ele.
P.S. Dar in acest timp sa nu stai in preajma oameniilor care fumeaza, dar nici sa nu incerci sa bagi o tigara in gura.

| KentmanxD a răspuns:

O data ce ai inceput sa fumezi nu mai ai scapare de fumat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KentmanxD):

Serios? laughing De ce vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KentmanxD):

Nu poti sa devii dependent de la o tigara.
Impuneti acum cat timp poti sa te stapanesti ca nu vei mai pune mana pe tigara.
Nu accepta niciodata tigari de la,, prieteni'' si rupe prieteniile cu toti cei care ti le oferawinking.Nu le pasa de tine, daca traiesti, daca mori, daca te imbolnavesti.