| Louys a întrebat:

Azi este 1 Martie, faza cu martisoarele la scoala, etc, etc.
Noi am primit calculator la scoala, si eu am fost ales sa cumpar niste boxe, le-am cumparat, totul bine si frumos.(sunt IT-st-ul clasei)

Azi, le-am lasat pe fete in primele 3 pauze sa aleaga muzica. Dupa ora de sport, le-am rugat sa ne lase si pe noi, baietii, sa ne uitam de ceva pe calculator, ca dupa le lasam iar.
Ele au zis da, numai ca dupa ce l-am pornit, au venit 3 fete si au zis ca ele nu vor, si vor sa puna muzica.

Dupa, au inceput sa apese pe butonul de pornire si pe cel de la monitor in mod repetat si ziceau "Mai repede, mai repede!", noi le-am spus sa nu mai apese dar ele nu au vrut. Dupa a aparut faza aia cu start windows normal, si ele au zis "Bagara-ti virusi, va spun la diriginta!", si dupa ne-am certat.

Le-am explicat si le-am aratat ca nu-i nimic, ca functioneaza ok, numai sa nu mai apese, da ele "Nu, ca va spunem la diriginta ca l-ati stricat!"(doar cele 3, restul erau de partea noastra).

Si ne certam, baietii cu cele 3 fete, si la un moment dat eu am zis catre lidera lor:
"Pleaca din fata mea ca atunci cand te vad imi vine sa vomit" big grin.

Dupa aia incepuse sa planga, si celelalte 2 fete ziceau ca e numai vina ta, etc.

Ideea e ca fata era favorita dirigintei(are pile), si eu sunt cel mai destept din clasa, si ambele au pica pe mine.

Maine avem ora cu diriginta, si toata clasa imi tine partea, dar diriginta nu e un om cu care sa te intelegi.

Eu o sa ii zic ca e vina lor, ca nu am vorbit serios si mai adaug anumite lucruri rusinoase despre ea, pe care diriginta nu le stie(sunt adevarate, si nu sunt gen secrete deala, sunt lucruri cu care m-a santajat, si daca nu faceam ce zicea ea, ii spunea dirigintei ca sunt cel mai rau, dar asa ii zic ca m-a santajat).

Deci, ce ziceti, se termina cu bine?(30 sunt de partea mea, 3 sunt de partea ei).

big grin

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Crede-ma,astea nu sunt probleme! nu are ce sa-ti faca. Te va mustra putin dupa care trece. uita! nu e important.
Eu iti recomand sa te dai mai mult pe langa fete..la liceu le vei cauta tu pe ele dar atunci incep pretentiile, fitele si alte lucruri ce tin de adolescenta! nu uita sa inveti! e important! bafta!

| Louys explică (pentru Donsavas):

Ma inteleg bine cu toate fetele, dar toata clasa nu le suporta pe ea si pe prietenele ei.Nu sunt inca la liceu.(am 13 ani)

Crede ca are clasa la picioare doar pentru ca e sefa clasei, si ca toti facem cum vrea ea.(pe mine m-au votat colegii, dar diriginta a facut tot posibilul sa ma faca sa renunt).

Eu am zis ca nu pica pe noi vina ei.