| Mihai_7203 a întrebat:

Azi m-am imprietenit cu o fata care ii placea de mine(si mie de ea) si nu prea ne-am cunoscut asa bine, dar faza este ca nu prea am despre ce sa vorbesc cu ea, daca ati trecut prin asta dati-mi si mie va rog niste idei, sau ceva cu care pot sa vb mai mult cu ea, cand sunt cu ea nu`mi trece mai nimic prin cap, chiar nu am idee, daca stiti niste "replici" de a o cuceri sau asa ceva (sa fiu sigur)
Deci daca ma puteti ajuta va rog din suflet!

2 răspunsuri:
| Anca0402 a răspuns:

Ai putea să te documentezi puțin despre gramatica limbii române și când te vezi cu fata respectivă, îi povestești despre cum ai aflat tu că nu e corect "a-i placea de mine" ci "îi plăcea de mine", la fel cum nici "m-ai nimic prin cap" nu e corect, ci, "mai nimic prin cap". cratima aia o folosești pe lângă un verb, în sintagme de genul "m-ai văzut, m-ai strigat". Sper că ți-am fost de ajutor.

| Rallu_9103 a răspuns:

laughingBaietii toti faceti la fel.laughing)
Fai si tu complimente. incearca sa vezi ce lucruri aveti in comun laughing
Daca aveti incredere unu in altu totul vine de la sine.si pe parcurs o sa fiti mai calmi si aveti destule de discutat.
Succes!