| anonim_4396 a întrebat:

azi mi-am terminat tratamentu cu cefalexina 500 mg (antibiotice) pot consuma bere? ultima pastila a fost acum 10 ore, tratamentul a fost pentru infectie

1 răspuns:
| marcusnmc a răspuns:

Dupa terminarea tratamentului poti consuma bere DAR SFATUL MEU ESTE URMATORUL mai asteapta o zi apoi consuma bere deoarece alcoolul din bere anuleaza efecul cafelaxinei mai exact tii tratament un timp consumi bere dar nu isi face efectul. Mai asteapta o zi sa isi faca total efectul apoi consuma bere cu alcool.
Pana atunci poti consuma linistit bere fara alcool.
Sper ca te-am ajutat!

P.S. Cel mai bun tot sfatul medicului (medicul tau ca el stie ce-ai mai suferit inainte) este!