| Lumy2802 a întrebat:

azi stateam pe facebook si s~a conectat unul din prietenii mei! m~a intrebat ce fac eu i~am zis bine si m~a intrebat ca ce note are chiar persoana lui, ce note am eu desi el stia pana i~am zis ca se poarta ciudat si i~am zis hai pa! a zis ca ce ca nu e el persoana respectiva, ca i~a spart contul prietenului meu si m~a amenintat ca ma bate! pe un grup pe care il creasem a inceput sa ma ameninte ca ma bate si l~am blocat de tot! dupa aceea i~a zis unei prietene de~a mea ca citezsadpoate vrei sa te ingroape mata in 2016)si mi~a zis ca o a ma bata cum nu m~a mai batut nimeni pana acum.Mi~e frica daca ma bate la scoala...a zis ca atunci cand o sa ies de la scoala o sa ma omoare si nu o sa mai ajung acasa... ajutati~ma!

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

De unde ești?

Există metode de apărare sau peper spray în caz unui atac poți să-l folosești este destul de eficient.

Vorbește cu părinți despre situație și anunță directorul sau diriginta aducând drept dovezi screenuri cu conversația și postările în care te amenința.

Eu cred că e tupeist doar în spatele ecranului, dar e bine să fi precaută și să iei măsuri.

Pace ție happy
Mult succes și Crăciun fericit.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si cu diriginta, eventual si cu directorul scolii.
Ei trebuie sa ia masuri.