| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Cand faci flotari e normal sa te doara mai rau incheietura de la mana, decat muschii propriu-zisi ai bratului?
De ce?
Face ceva rau atunci cand te doare incheietura?
Ce exercitii recomandati pentru lucrarea muschilor de pe brat, ce nu solicita atat de tare articulatiile(si care nu trebuie sa te duci la sala)?
Merci!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu mai pune presiune pe încheieturi...pe termen lung nu e plăcut. Antrenează te fără să ti soliciti prea tare organismul

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Cum?

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi tehnici pe google

| 0No0Name0 a răspuns:

E normal sa te doara incheietura deoarece pui presiune asupra ei. Si eu patesc la fel. Vezi poate ai niste greutati acasa, ma refer la gantere. Si nu cred ca sunt scumpe.