| JustLiveYourLife a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? Ce ati mai citit in vacanta?
Cele mai frumoase cartii primesc fundita!

Bye!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un nume f. cunoscut si totusi... cei 3 muschetari- alexandre dumas [ e geniala] euuna o ador. dragoste, aventura, suspans.

si Elevul Dima dintr-a saptea. este o carte ff. buna pentru. adolescenti/e!

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vulcanu de aur, de Jules Verne e cartea mea preferată. În vacanţă n-am citit nimic, nici măcar temele nu mi le-am făcut whistling.

| marrr a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7a; X Desi nu ne-a dat-o pentru citit la scoala, cartile pe care ni le-a dat diriga nu imi starnesc interesullaughing.

| Antrax a răspuns:

Romanul Ion nu mi-a placut de loc

Mi-a placut Insula de corali de carl may

si colt alb

| bump a răspuns:

Contele de monte cristo(3 volume), sunt suuper, Ciresarii(5 volume parca) si Robinson Crusoe

| Dobitoc a răspuns:

Pai prefarata mea este:
Dracula - Bram Stocker
Carti frumoase:
Singur pe lume - Hector Malot
Winnetou - Karl May
Aventurile lui Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle
20. 000 de leghe sub marii - Jules Verne
Robinson Crusoe - Daniel Defoe
Robin Hood - Henry Gilbert
Idiotul - Dostoievsky
Decamerunul - Boccaccio

| JustLiveYourLife explică:

Multumesc mult pentru sugestii. Am sa incerc sa le citesc pe toate. Din pacate am voie sa aleg doar un singur raspuns castigator. Desi mie mi-au placut toate.

Răspuns utilizator avertizat
| Creolina a răspuns:

Eu am citit "Lorelei"

e o carte excelenta este plina de expresii frumoase

ti`o recomand:*