| AnonimulCurios a întrebat:

Ce parere aveti despre facebook?

Dar despre persoanele obsedate dupa like-uri?

Răspuns Câştigător
| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Da, e super ca poti sa-ti gasesti toate cunostintele de la km distanta si sa-ti faci prietenii noi. Cat despre persoanele obsedate de like-uri....cred ca ar trebui sa se mai relaxeze putin big grin Cu ce te poate ajuta acele like-uri? Te imbogatesc cu bani, te fac cunoscut si respectat in lume? Nu prea cred... Ar fi super sa fie asa!winking

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

La urma urmei, trebuie sa admitem ca facebookul ne ofera multe beneficii. Daca abuzam de el, asta e strict problema noastra.

| kovacskriszti a răspuns:

In principiu FB-ul e o idee buna mai ales ca este gratis si accesibil de pretutindeni, dar pacat de autistii care nu se pot remarca decat virtual.

| MaiaGeorgy a răspuns:

Intrade-var fb e bun pentru a tine legatura cu prietenii, rudele si de a cunoaste noi oameni..ca unii sunt de-a dreptul dependenti de fb si obsedati de like-uri e partea a 2-a laughing si cel mai rau e ca unora din disperatii dupa like-uri le intra fitele-n creier.

| Psh a răspuns:

Facebook- cred ca e un site care te face sa uiti de propria personalitate,te face sa tanjesti dupa niste like-uri virtuale care pot veni si de la oameni care nu te plac, si prin faptul ca daca primesti multe like-uri te simti foarte bine, dai dovada de lasitate cred eu, si de falsitate, si de viata virtuala si de dorinta mare de atentie din partea oamenilor.Eu nu mai am facebook de aproape doua luni si consider ca a fost cel mai prost lucru pe care l-am facut vreodata.Sa stai sa postezi imagini si lucruri despre tine sa impresionezi oamenii care nu-ti plac e un lucru foarte urat(nu este si cazul meu), spun de generatia asta de copii care stau cu nasul in acest site de socializare care ii face introvertiti si incapabili de a mai comunica in realitate.

| madalinapaula a răspuns:

Parerea mea este ca sunt niste oameni fara minte cei care sunt obsedati de facebook.vor atentie.dar ei nu observa ca nu prea le da nimeni atentie doar cei care nu au de lucru