| NonZarek a întrebat:

Ce ziceți, eu am o colega gen cu care ma înțeleg enorm de bine, dar am trecut prin multe certuri, chiar groaznice, dar de fiecare data ne împacam, mi-a făcut și cadou de ziua mea, în mai și na mie îmi cam place de ea. Ce am vrut sa întreb, e faptul ca am văzut ca și când vrea sa îmi facă complimente, se încurcă gen, ca și când se rușinează și na, le încurcă asa, dar rar mai face, vorbim in fiecare zi pe net și zâmbește când stau cu ea gen vorbim etc, e deschisa când vb cu mine, gen orice subiect îl poate vorbi, chiar și subiecte mai personale mi le spune și vorbește despre ele. Acum întrebarea e, asta poate fi cumva, o relație mai aparte? Adică de iubire? Sentimente reciproc? Noi suntem prieteni de la cls 2, dar mi se pare ca și ea ma place puțin, deși are un iubit (avem 15 ani). As avea șanse pe viitor sa fac o relație de iubire?
Va rog, fără răspunsuri arogante, isterice, nesimțite sau rele. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poartă cu tine ca și cu un iubit.
Ea spune că celălalt e iubitul ei,
dar fără prea mult temei.
Tu ești vechi, peren, constant.
A apărut și el pe aici,
dar e oarecum distant,
după cum susții și zici.
Așa că el e iubit, dar nu prea.
Tu nu prea ești, dar ea ar vrea.
Dacă ca să înțelegi nu ești prea breaz,
fii măcar un pic viteaz.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Va rog, fără răspunsuri arogante, isterice, nesimțite sau rele.

Dar răspunsuri glumețe, ca să ne relaxăm și noi și tu, e voie?

O prietenie dintr-a doua,
E ca dimineața, roua.
Dacă ea are iubit,
Și tu poți fi fericit,
Fiindcă ai mai mult noroc.
( Sentimente reciproc).
Nu scrie în nici o carte,
( E o relație mai aparte,
Care nu are sfârșit).
Ea te place negreșit.

| NonZarek explică (pentru sadrian46):

Interesant răspuns laughing), dar nu prea. Înțeles, poți explica, fără poezie, te rog?

| NonZarek explică (pentru sadrian46):

Ahaa, am înțeles, interesant formulat cu rimele astea laughing), mulțumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru NonZarek):

Se poartă cu tine ca și cu un iubit.
Ea spune că celălalt e iubitul ei,
dar fără prea mult temei.
Tu ești vechi, peren, constant.
A apărut și el pe aici,
dar e oarecum distant,
după cum susții și zici.
Așa că el e iubit, dar nu prea.
Tu nu prea ești, dar ea ar vrea.
Dacă ca să înțelegi nu ești prea breaz,
fii măcar un pic viteaz.

| Andreeush a răspuns:

Dacă are deja un iubit cred că îți pierzi timpul.
Voi doi aveți doar o relație de prietenie.

| Itsme18 a răspuns:

E greu de spus deoarece nu sunt in pielea ta sau a ei și nu știu detalii. Dar din ceea ce ai povestit e clar ca tine la tine dar nu pare mai mult decât prietenie. Mai ales dacă are și iubit nu cred ca e bine sa te bagi pentru a nu fi rănit.
Complimentele nu sunt chiar un semn ca te place fiind rare. Poate sunt în context.
Dar dacă îți transmite și alte semne(face contact fizic mai des, zâmbește involuntar și fără context când sunteți împreună etc) ți ai putea face speranțe dar nu prea mari deoarece din moment ce sunteți prieteni aceste "semne" pot fi confundate.
Totusi dacă ai curajul sa riști ai putea sa o intrebi(dacă chiar simți ca ar fi ceva)

| NonZarek explică (pentru Itsme18):

Ma plăcut in clasele anterioare, de aceea sunt cam în eroare?‍♂️